Wypoczynek w Turcji

Turcja to przede wszystkim niesamowita orientalna kultura z całym bogactwem zabytków i ciekawych miejsc, to złoty piasek gorących plaż, nieprzeciętna roślinność i ciepłe, lazurowe morze zapraszające do kąpieli. Turcja jest nie tylko istnym rajem dla amatorów aktywnego spędzania czasu, ale również niesamowicie kuszącym krajem dla osób zainteresowanych reliktami z dawnych czasów i kulturą islamu. Tutaj otrzymają wszyscy turyści różnego rodzaju udogodnienia i atrakcje, można spotkać bardzo miłych ludzi i spędzić wyjątkowe wakacje na gorących egzotycznych piaskach.

Dla każdego urlopowicza pożądającego słońca pierwszym i napewno najważniejszym powodem przyjazdu do Turcji na wczasy jest pogoda sprzyjająca opalaniu w pieknym słońcu przez prawie okragły rok.

Wybrzeża czterech mórz: Śródziemnomorskiego, Marmara, Egejskiego i Czarnego zachęcają piaszczystymi plażami i lazurową wodą. Amatorzy czynnego wypoczynku mogą uprawiać w Turcji nie tylko sporty wodne, ale również trekking i paragliding. Dla miłośników zabytków czeka Troja, Milet, Didyma, Efez, Pergamon, zabytki Persów, Hetytów, Turków selżuckich i osmańskich. Dla wczasowiczów, którzy chcą i poznać Turcję i zrelaksować się – urocza Kapadocja, podziemne świątynie i miasta, a także Dolina Motyli. Jeżeli do atrakcji, jakie oferuje Turcja dodamy wspaniale przygotowaną bazę noclegową, wyśmienitą kuchnię i zachęcające ceny, trudno będzie znaleźć kraj bardziej godny odwiedzenia niż Turcja.

Kraj ten jest wspaniale położony, tereny i widoki zachwycają oczy urlopowiczów. Lazurowe morza, wciskające się w głąb lądu, liczne zatoki i niesamowite plaże powodują, iż nie możemy nacieszyć się takim krajobrazem. W kurortach nadmorskich, gdzie turyści godzinami leżą na gorącej plaży, dookoła usytuowane są liczne kawiarnie i restauracje, pozwalające na miły wypoczynek z widokiem na morze przy wspaniałych, azjatyckich dźwiękach. Turcja to także przepiękne tereny górzyste. Pasjonaci górskich wędrówek na pewno będą zadowoleni, wybierając się właśnie tutaj. Długie, słoneczne dni oraz wspaniała pogoda sprawiają, że krajobraz górski jest cudowny. Turcja przygotowała turystom także wyjątkowe zabytki, pozostałości po dawnych cesarstwach, miedzy innymi – bizantyjskim. To właśnie Turcja była ich kolebką i tutaj one powstawały. Turcja to także wspaniałe, atrakcyjne turystycznie miasta, które warto zwiedzić. Nie tylko Ankara czy Istambuł są godne uwagi.

Stolicą Turcji jest Ankara, jest to drugie co do wielkości miasto tego kraju. Oczaruje każdego nie tylko niesamowitą architekturą wschodnich budowli ale również coraz idącymi z duchem czasu obiektami budowlanymi w typowo europejskim stylu. Podczas wakacji w Turcji trzeba odwiedzić największe miasto tego kraju, czyli Istambuł. Jest to wyjątkowe miasto, jedyne takie dlatego, że jako jedyne usytuowane na dwóch kontynentach. Jedna część Istambułu położona jest w Europie kolejna natomiast leży już w Azji. Zabytki Istambułu zachwycają po jego obu stronach. Inne jednak są po stronie Europy a zupełnie odmienne po stronie azjatyckiej. Istnieje również duży kontrast po obu stronach tego unikalnego miasta. Inna jest kultura, inne zachowania mieszkańców, inne budowle. Ale te dwie części są warte tego, aby bliżej zapoznać się z nimi, zwiedzić i samemu stwierdzić, jak znacząco Europa różni się od Azji.

Poza wspaniałymi plażami i pięknymi brzegami Turcja to również wyjątkowe góry, miejscami przykryte urzekajacą roślinnością, dające zwolennikom górskich wycieczek dogodne warunki spędzenia wakacji w Turcji. Turcja to także kraj poczatków wielu starożytnych cywilizacji. Większość zachowanych do dziś zabytków pozwala nam na obcowanie z dawna kulturą. Ale Turcja to także kraj nowoczesny. Wspaniałe, nadmorskie lokale, leżące w okolicy morza i z widokiem na nie, pozwalają na sympatyczne spędzanie wieczoru, w gronie znajomych, przy akompaniamencie niezapomnianej muzyki. Natomiast smak potraw tureckich na długi czas utkwi w naszych wspomnieniach z wakacji w Turcji.

Napisane przez: dietetyczny

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.