Utworzenie a zakup spółki z o.o.

Wielu biznesmenów staje przed problemem utworzenia nowej spółki z o.o., a zakupem spółki już działającej. Różnice między obydwoma działaniami są dość wyraźne, bo utworzenie nowej spółki może zająć wręcz ponad miesiąc, jednakże nabyć spółkę można w praktyce w tym samym dniu. Kolejny problem stanowi wymagany staż spółki, banki w wielu sytuacjach nie udzielają kredytów na świeżo utworzone spółki, jednak te kupione mogą mieć już historię bankową.

W sieci oraz dodatkowo prasie pojawiają się ogłoszenia rodzaju sprzedam spółkę z o.o. gdzie można taką spółkę nabyć w praktyce od ręki i cieszyć się perspektywami na przyszłość jakie oferuje posiadanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółki do kupienia posiadają już prowadzoną księgowość, obsługiwaną przez firmy zewnętrzne, też nie musimy tracić czasu na szukanie adekwatnego biura rachunkowego.

Proponowane spółki na marketing posiadają już wpisane PKD praktycznie na wszelkie możliwe dziedziny z wyjątkiem tych licencjonowanych i koncesjonowanych, niemniej jednak dla typowego biznesmena nie ma to niewątpliwie znaczenia. Skorzystanie z takiej możliwości na 100% wiele może ułatwić na początku i dzięki temu można zaoszczędzić czasu, a jak wiadomo czas to pieniądz.

 

Napisane przez: kolaza38

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.