Super Mario Brothers

Gra Super Mario Bros została wydana w 1992 roku przez Nintendo i od razu okazała się wielkim hitem. Tytuł pierwotnie ukazał się na domowej konsoli NES (w Polsce zwanej Pegasusem), a kilka lat później doczekał się kontynuacji na GemaBoy´a.

Super Mario Bros jest nieskomplikowaną grą zręcznościową w której sterujemy postacią zabawnego hydraulika Mario lub jego brata Luigiego, których celem jest odbicie porwanej królewny. W tym celu bracia będą musieli zwiedzić dziewięć obszarów po brzegi najeżonych potworami. W grze znajdziemy m.in. takie levele jak zamek, wodny świat, czy podniebne przestworza.

Nie będziemy też narzekać na monotonie wśród monstrów. Na drodze staną nam chodzące grzybki, żółwie, smoki, latające chmury, jeże i wiele innych. Kilka z nich potrafi strzelać, a inne nawet wyrzucać z siebie małe kreatury. Oczywiście Mario nie jest całkiem bezsilny wobec zastępów przeciwnika i może większość z nich zniszczyć przez zmiażdzenie skokiem. Dodatkowo możemy na planszy zdobyć liczne bonusy jak np. kwiatek, który umożliwia Mario miotanie ognistych kul, czy też gwiazda, która daje czasową nietykalność.

Twórcy niestety nie pomyśleli o żadnym sposobie zapisu stanu gry, więc grę trzeba zawsze zaczynać od początku. Na szczęście na paru levelach można trafić na tajne przejścia, które pozwolą na przeskoczenie o kilka leveli do przodu.

Mimo swojej prostoty Super Mario Bros okazał się wielkim przebojem na Pegazusa i tysiące graczy na całym świecie z zapałem kończyło grę po kilka razy z rzędu.

Napisane przez: cooldshadoow

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.