Przydatne programy

Wybieranie rozwiązań software’owych w ślepo nie jest dobrym pomysłem. Zawsze warto najpierw zapoznać się z ich opisami. Te jednak najczęściej liczą sobie 2-3 zdania. Spróbujmy więc zamienić te 2-3 zdania w kilka akapitów, co powinno ułatwić decyzję o korzystaniu z danego programu.

Opisów jest tu tylko kilka, ale dotyczą całkiem popularnych i w miarę znanych programów. Każdy służy do czego innego, od obsługi poczty e-mail, po edycję grafiki. Nie brakło również miejsca na wielki pakiet biurowy. Wszystkie te pomocne programy są też darmowe. Powinny być więc jakąś formą pomocy w doborze instalek dla początkującego “komputerowca”.

Aby zaznajomić się z określoną recenzją wystarczy kliknąć z panelu obok odpowiednią ikonę z logo. Z każdego opisu można też bezpośrednio poprzez boczne menu przeskoczyć do następnej, poprzedniej, bądź dowolnej innej recenzji.

Przydatne mogą się też okazać serwisy ukryte w nagłówku. Pierwszy dotyczy wszelkiego typu freeware i open source. Drugi uzupełnień i rozszerzeń. Trzeci natomiast wymieszał wszystko równo, ale jest w języku angielskim. Sugeruję korzystać z tego pierwszego. Jest polski i dość długo utrzymuje się w sieci. Skorzystać można z opisów różnych programów komputerowych. Możesz je przejrzeć, aby wiedzieć coś-niecoś o kilku bardzo popularnych rozwiązaniach dla użytkowników.

Istotną zaletą tych programów jest to, że nie trzeba ich instalować (są w wersjach portable). Zatem niezależnie od systemu nasze programy, raz skonfigurowane, bedą działały w dowolnym miejscu i na każdym stanowisku. Bez czasochłonej instalacji i konfiguracji, na dysku, na pendrive, w domu, w pracy, na uczelni oraz, co także istotne, bez śmieci w systemie. Ponadto jest to najlepszy sposób na szybkie odnawianie systemu bez dodatkowej zabawy z programami.

Napisane przez: pawel71

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.