Programy freeware

Freeware to oprogramowanie bez ujawniania kodu źródłowego. Nazwa pochodzi od angielskich słów: FREE + SoftWARE. Wszystkie dobreprogramy freeware można bezpłatnie rozpowszechniać pod warunkiem zamieszczenia informacji o autorze i zaznaczeniu, że jest to programiki darmowe (Freeware).
Dystrybutorzy i właściciele stron www nie mogą pobierać opłat za to bezpłatne programy. Wyjątek stanowi opłata za nośnik, przykładowo. płytą CD zawierającą programy różnych firm.
Programy freeware rozpowszechniane są bez skryptu źródłowego, nie można ich przekształcać i dodawać innych plików. Plik dystrybucyjny powinien być rozpowszechniany tak jak został przygotowany przez autora. Zgodnie z licencją freeware, programy można umieszczać na innych stronach w plikach dystrybucyjnych dostarczonych przez autora. Przy każdym programie powinna być informacja o autorze. Za programy nie można pobierać opłat. Zachęcamy do umieszczania na swoich stronach linków. Freeware – licencja oprogramowania umożliwiająca darmowe rozprowadzanie aplikacji bez ujawnienia kodu źródłowego. Czasami licencja freeware zawiera dodatkowe ograniczenia (np. część freeware jest całkowicie darmowa, a część darmowa jedynie do użytku domowego).

Napisane przez: pawel71

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.