Programy freeware

Freeware to super programy bez ujawniania programu źródłowego. Nazwa pochodzi od angielskich słów: FREE + SoftWARE. Wszelkie dobreprogramy freeware można bezpłatnie rozpowszechniać pod warunkiem zamieszczenia informacji o autorze i zaznaczeniu, że jest to bezpłatne oprogramowanie bezpłatne (Freeware).
Dystrybutorzy i właściciele stron www nie mogą pobierać opłat za to super programy. Wyjątek stanowi opłata za nośnik, na przykład. płytą CD zawierającą skrypty różnych korporacji.
Programy freeware rozpowszechniane są bez programu źródłowego, nie można ich przerabiać i dodawać innych plików. Plik dystrybucyjny powinien być rozpowszechniany tak jak został przygotowany poprzez autora. Zgodnie z licencją freeware, programy można umieszczać na innych stronach w plikach dystrybucyjnych dostarczonych przez autora. Przy każdym programie powinna być informacja o autorze. Za programy nie można pobierać opłat. Zachęcamy do umieszczania na swoich stronach linków. Freeware – licencja oprogramowania umożliwiająca darmowe rozprowadzanie aplikacji bez ujawnienia kodu źródłowego. Czasami licencja freeware zawiera dodatkowe ograniczenia (np. część freeware jest całkowicie darmowa, a część darmowa jedynie do użytku domowego).

Napisane przez: pawel71

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.