Programy freeware

Freeware to darmowe oprogramowanie bez ujawniania kodu źródłowego. Nazwa pochodzi od angielskich słów: FREE + SoftWARE. Wszelkie darmowe programy freeware można bezpłatnie rozpowszechniać pod warunkiem zamieszczenia informacji o autorze i zaznaczeniu, że jest to bezpłatne programy darmowe (Freeware).
Dystrybutorzy i właściciele stron www nie mogą pobierać opłat za to darmowe oprogramowanie. Wyjątek stanowi opłata za nośnik, na przykład. płytą CD zawierającą kody różnorakich korporacji.
Kody freeware rozpowszechniane są bez skryptu źródłowego, nie można ich przemieniać i dodawać innych plików. Plik dystrybucyjny powinien być rozpowszechniany tak jak został przygotowany poprzez autora. Zgodnie z licencją freeware, programy można umieszczać na innych stronach w plikach dystrybucyjnych dostarczonych przez autora. Przy każdym programie powinna być informacja o autorze. Za programy nie można pobierać opłat. Zachęcamy do umieszczania na swoich stronach linków. Freeware – licencja oprogramowania umożliwiająca darmowe rozprowadzanie aplikacji bez ujawnienia kodu źródłowego. Czasami licencja freeware zawiera dodatkowe ograniczenia (np. część freeware jest całkowicie darmowa, a część darmowa jedynie do użytku domowego).

Napisane przez: pawel71

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.