Programy freeware

Freeware to bezpłatne oprogramowanie bez ujawniania skryptu źródłowego. Nazwa pochodzi od angielskich słów: FREE + SoftWARE. Wszystkie darmowe programy freeware można bezpłatnie rozpowszechniać pod warunkiem zamieszczenia treści o autorze i zaznaczeniu, że jest to dobre pliki darmowe (Freeware).
Dystrybutorzy i właściciele stron internetowych nie mogą pobierać opłat za to programiki. Wyjątek stanowi opłata za nośnik, przykładowo. płytą CD zawierającą skrypty różnorakich spółek.
Programy freeware rozpowszechniane są bez kodu źródłowego, nie można ich konwertować i dodawać innych plików. Plik dystrybucyjny powinien być rozpowszechniany tak jak został przygotowany przez autora. Zgodnie z licencją freeware, programy można umieszczać na innych stronach w plikach dystrybucyjnych dostarczonych przez autora. Przy każdym programie powinna być informacja o autorze. Za programy nie można pobierać opłat. Zachęcamy do umieszczania na swoich stronach linków. Freeware – licencja oprogramowania umożliwiająca darmowe rozprowadzanie aplikacji bez ujawnienia kodu źródłowego. Czasami licencja freeware zawiera dodatkowe ograniczenia (np. część freeware jest całkowicie darmowa, a część darmowa jedynie do użytku domowego).

Napisane przez: pawel71

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.