Pozycjonowanie serwisów

W dzisiejszych czasach właściwie każdy właściciel nowopowstałej strony internetowej zastanawia się w jaki sposób zademonstrować swoje dzieło światu. Oczywiście nie wystarczy samo zbudowanie portalu internetowego. Bez względu na jakość i użyteczność dla użytkowników Internetu każda witryna www wymaga promocji – całkiem inaczej nikt na nią nie trafi.

 


Są różne formy promocji stron internetowych – należą do nich:

 

  • promocja w świecie prawdziwym – bez względu na to czy jest to powiadomienie znajomych o osobistej stronce, czy też kampania reklamowa w masmediach,
  • promocja stron w globalnej sieci, w ramach której możemy wyróżnić: reklamę szeptaną (na przykład na forach internetowych), mailing itd., reklamę na innych portalach internetowych (linki reklamowe, banery, reklamy kontekstowe m. in.  na stronach wyszukiwarek, porównywarki cen – w przypadku sklepów internetowych i tak dalej., oraz dodatkowo bardzo skuteczna metoda i stosunkowo mało nakładowa – pozycjonowanie stron.

Pozycjonowanie to dbanie o to, żeby nasza strona znalazła się jak najwyżej w wynikach odnajdywania wyszukiwarek internetowych na bardziej albo mniej określone frazy. Ten sposób promocji polega głównie na tym, aby zdobyć jak najwięcej linków bezpośrednich prowadzących do naszej strony z innych serwisów internetowych (im bardziej renomowanych tym lepiej).

Po części samo pozycjonowanie stron łączy się z przedtem wymienionymi metodami, gdyż reklama szeptana na forach internetowych oraz zdobywanie linków reklamowych z innych stron (jeśli są one też linkami pozycjonującymi) również wpływa pozytywnie na pozycje naszej strony w wyszukiwarkach. Jednak najprostszym i w większości przypadków stosowanym sposobem na uzyskanie hiprłączy prowadzących do mojej strony jest katalogowanie.

Katalogowanie polega na umieszczaniu krótkiego opisu informacji mojej strony wraz z linkiem bezpośrednim w katalogach stron www (w odpowiedniej kategorii tematycznej – jeżeli już taki podział został wprowadzony w konkretnym katalogu). Zdecydowana większość spisów stron przyjmuje wpisy bezpłatnie, choć jednak są też i takie, które pobierają pieniądze – częstokroć w formie wysyłania płatnych sms-ów. Jednakże jeżeli katalogowanie przeprowadzimy w własnym zakresie (bo można także to komuś odpłatnie zlecić) i będziemy wybierać jedynie darmowe katalogi to tym sposobem możemy za darmo lansować stronę.

Napisane przez: junistrax

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.