Orkiestry weselne

Spora większość ludzi sądzi, że kapele weselne to bardzo trudna branża oprócz tego niewarta przysłowiowej świeczki. Wbrew pozorom nie jest to prawdą ponieważ muzycy zarabiają dosyć dość dużo kasy dzięki takim usługom. Jeżeli ktoś twierdzi, że ta branża jest przepełniona można się z nim zgodzić natomiast powinno się zauważyć, że specjalistycznych kapel weselnych jest bardzo niedużo. Znakomita większość spółek, które zapychają ten sektor to głównie dwu osobowe zespoły na wesele chociaż z definicji nie są to zespoły na wesele (zespoły na wesele muszą składać się z minimum 3 ludzi, optymalnie 5-6).

Jak zatem widać firm przybywa ale brakuje ciągle fachowców. Wszyscy którzy są w tej branży cenieni zacierają ręce ponieważ mogą podwyższać ceny ze względu na to iż konkurencji ubywa, brak dobrych muzyków, którzy graliby ażeby w usługach określanych jako orkiestry weselne.

Cały problem wynika z faktu, że nie posiada dobrej platformy ogłoszeniowej umożliwiającej porównywanie ofert orkiestry weselne między sobą (dopiero w ostatnim czasie powstał ambitny projekt kapele-wesele.pl, który zbiera coraz więcej orkiestry weselne niemniej jednak póki co nie uwzględniamy go chociaż warto się zainteresować zwłaszcza jeśli ktoś posiada zespół na wesela).

Podsumowując kapele weselne można stwierdzić, że zarówno wiejskie kapele weselne jak i profesjonalne zespoły na wesele, orkiestry weselne muszą walczyć z całych sił o klientów.

Według zwyczajów obowiązujących w naszym państwie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że osoby, które się kochają zawierają ze sobą związek małżeński. Jest to radosna uroczystość stąd nazwa wesele od weselenia się czyli radowania. Oczywistym jest, ze dwoje ludzi pragnie żeby ta uroczystość była jak najlepsza pod każdym względem. Niestety nie można osiągnąć perfekcji w organizowaniu takiej imprezy zwłaszcza jeśli jest to uroczystość w wielu przypadkach jeden raz w życiu. Najlepszym dowodem na to jest wyselekcjonowanie takich usług jak zespoły weselne czy również orkiestry weselne. Właściwie każde orkiestry weselne muszą posiadać odpowiednie doświadczenie dokładnie tak samo jak zespoły weselne. Niestety realnie jest odrobinę zupełnie inaczej dlatego radzimy by nie oczekiwać po imprezie zbyt kilka ponieważ potem jest większe rozczarowanie.

Napisane przez: polskipisarz

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.