Moda kołem się toczy

Kanapa to mebel, który znajduje się prawdopodobnie w każdym domu i mieszkaniu. Ważnymi jej cechami są styl i wygoda. Są mężczyźni i kobiety, które chcą modele bardziej ,kanciaste” meble, łatwe i surowe w formie. Są także takie, które kochają zatonąć w miękkiej, ,obłej” kanapie z znakomita książką czy przy dobrym filmie. Niewiarygodnie popularne są również te, które wzorem nawiązują do minionych epok.

Bajecznie modne są niedawno meble do ogrodu sentymentalne albo takie o barokowych kształtach czy rokokowych zdobieniach. Słowem, zdecydowana większość mebli do ogrodu stylizowanych przeżywa właśnie swój renesans. Wracają do łask też zapomniane na jakiś czas toaletki – niezależnie od wzornictwa – zarówno te nowoczesne jak i te stylizowane na poprzednie stulecia. Do mody wracają też wszelkiej maści meble do ogrodu inkrustowane i intarsjowane – im bardziej oryginalne wzornictwo intarsji, tym lepiej.

Panuje również pewna ciekawa tendencja w produkcji mebli tapicerowanych tkaninami tekstylnymi. Otóż, w większości przypadków wzory tapicerki nawiązują do epoki Ludwika XVI.

Wszystko to jednakże jest ubrane w bardzo nowoczesna technikę i materiały. Taki eklektyzm robi złudzenie i jest niebywale elegancji. A przy tym kombinacja klasyki z nowoczesnością daje niewiarygodnie wyszukany i osobliwy efekt mebli do ogrodu.

Napisane przez: asdfhgf345

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.