Menopauza objawy i praktyczne porady.

Klimakterium nie można nazwać chorobą. Mimo tego razem z nim występują często rozmaite stany chorobowe. Najpopularniejsze to osteoporoza, miażdżyca, depresja i nowotwory, przeważnie narządów płciowych. Rozwój tych chorób ma oczywisty związek ze zmianami poziomu hormonów.
Spokojne przejście przez okres klimakterium (przekwitanie) wymaga wiedzy, doświadczenia i odpowiednich rozwiązań. Widmo karuzeli nastrojów, nerwicy,kolejnych zmarszczek,spadku kondycji fizycznej, osteoporozy nie jest już straszne, gdy mamy rozeznanie w tym jak postępować i gdy pojmujemy co się dzieje z naszym ciałem. Menopauza, przekwitanie i związany z nimi spadek poziomu estrogenów wymaga odpowiedniego podejścia do tematu zdrowia. Korzystając z nowoczesnych suplementów diety każda kobieta jest w stanie doskonale sobie poradzić.

Przekwitanie to proces nieuchronny i wywołujący wiele niekorzystnych przemian w naszym organizmie. Jednak jakość naszego życia w ogromnej mierze determinuje stan naszego zdrowia. Zwyczaje kulinarne,
aktywność fizyczna, kondycja psychiczna są fundamentalnymi czynnikami decydującymi o sprawności i zdrowiu. Niewłaściwa dieta, brak ruchu, stres rodzą choroby. Zaniedbywanie własnego zdrowia musi doprowadzić do stanu choroby. Jeśli w tym okresie nadchodzi menopauza i przekwitanie sprawa jest jeszcze bardziej niebezpieczna. Monotonna dieta to niewłaściwie dobrane posiłki, które nie zawierają właściwej ilości witamin i minerałów, aminokwasów, tłuszczów i enzymów. niechlujna dieta to jednocześnie stan w którym przyjmujemy za dużo środków niebezpiecznych. Najwięcej z nich dostarczamy do organizmu poprzez jedzenie, inne łapiemy z oddechem a jeszcze inne tak jak smog elektromagnetyczny działają w przestrzeni na ludzki organizm. Złe odżywianie wpływa również na formę aktywności fizycznej , a wszystkie te czynniki wywierają ogromny wpływ na kondycję psychiczną. Tak więc, jest ewidentnym, że dieta decyduje o wszystkim. Aby zapobiec powstawaniu chorób, potrzebujemy naturalnego, czystego i żywego pożywienia. Gdy go brakuje powstają choroby.

Czas klimakterium przynosi dla każdej kobiety ważne zmiany i to nie jedynie w organizmie ale głównie zmiany psychiczne. Pewna grupa kobiet przyjmuje zmiany jako nowy etap. Inne natomiast uważają jednak, że nadchodzą niekorzystne zmiany. Wiele kobiet obawia się że ze względu na wiek mogą stracić pracę. Kolejna grupa nie akceptuje zmian swojego wyglądu. Podejście psychiczne w okresie klimakterium jest ogromnie istotne. Można rozpocząć zupełnie nowy interesujący etap życia, lub popaść w bierność, zobojętnienie i choroby albo poddać się depresji.

Rozpoczynając okres klimakterium warto wiedzieć co nas czeka, by móc się do tego stosownie przygotować. Bardzo wiele pań przechodzi okres klimakterium łagodnie. Bywa jednak, że doświadczają nieprzyjemnych wahań nastrojów. Kobiety posiadające taką inklinację powinny systematycznie stosować naturalne, pewne suplementy diety o działaniu łagodzącym i poprawiającym samopoczucie. Rekomenduję Menopausal Formula albo Rhodiolin. Typowe dla klimakterium objawy typu drażliwość, płaczliwość, pobudliwość, zniechęcenie, brak wigoru, osłabienie uwagi ustępują bez problemu.

Przekwitanie nie jest chorobą, ale zaburzenia równowagi hormonalnej, czy też obniżka ilości hormonów prowokują nieprzyjemne kłopoty ze zdrowiem. Czas przekwitania łączy się często z pojawieniem się objawów innych chorób takich jak zaburzenia krążenia, choroby kości, depresja czy nawet problemy z bezsennością.
Wraz z upływem lat każde ciało po prostu zaczyna się starzeć. Większość ludzi uznaje, że jest to normalny proces. To z pewnością słuszna opinia, ale należy się zastanowić jak należy ten proces złagodzić. Jedynym możliwym sposobem jest dostarczenie sobie tych substancji naturalnych, których z czasem zaczyna nam brakować. Najlepszym wyjściem jest systematyczne używanie stosownej ilości suplementów diety zawierających koenzym Q10, lecytynę, kwasy Omega3 i naturalny hormon wzrostu i obowiązkowo zestaw naturalnych witamin i minerałów. W dzisiejszych czasach nie można zapomnieć o antyoksydantach.

Napisane przez: suplementy-diety-197

Komentowanie zakończone.