Kupić czy utworzyć spółkę z o.o.

Wielu biznesmenów staje przed kłopotem utworzenia nowej spółki z o.o., a zakupem spółki już działającej. Różnice między obydwoma działaniami są dość wyraźne, bo utworzenie nowej spółki ma możliwość zająć wręcz ponad miesiąc, jednakże nabyć spółkę można w praktyce w tym samym dniu. Kolejny problem stanowi niezbędny staż spółki, banki w większości nie udzielają kredytów na świeżo utworzone spółki, jednakże te kupione mogą mieć już historię bankową.

W sieci oraz dodatkowo prasie ukazują się ogłoszenia rodzaju sprzedam spółkę z o.o. gdzie można taką spółkę zakupić praktycznie od ręki i cieszyć się perspektywami na najbliższe czasy jakie oferuje posiadanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółki do kupienia mają już prowadzoną księgowość, obsługiwaną poprzez firmy zewnętrzne, również nie musimy tracić czasu na szukanie odpowiedniego biura rachunkowego.

Oferowane spółki na marketing posiadają już wpisane PKD w praktyce na wszystkie możliwe dziedziny z wyjątkiem tych licencjonowanych i koncesjonowanych, niemniej jednak dla typowego biznesmena nie posiada to niewątpliwie znaczenia. Skorzystanie z takiej sposobności ze 100% pewnością wiele może ułatwić na początku i dzięki temu można zaoszczędzić czasu, a jak wiadomo czas to pieniądz.

 

Napisane przez: kolaza38

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.