Karta płatnicza czy kredytowa – różnice?

Karty debetowe to obecnie najprostrzy sposób na to aby zawsze mieć przy sobie pieniądze.
Bezsprzecznie nie są to finanse rzeczywiste, ale mimo to możemy dzięki nim spełniać swoje marzenia czy też choćby opłacać za podstawowe, potrzebne nam do życia rzeczy. Mimo, iż nie są to pieniądze rzeczywiste to jednakże na nich opiera się obecna gospodarka światowa. Są to tak zwane pieniądze wirtualne – czyli tylko zapisy w odpowiednich systemach bankowych.
To właśnie dzięki pieniądzom elektronicznym nie musimy nosić przy sobie pliku banknotów czy kieszeni pełnych drobnych. Nie musimy też nosić przy sobie nawet portfela. Wystarczy kawałek plastiku wielkości kilku centymetrów kwadratowych.
Karta płatnicza to ogólna nazwa kart wydawanych poprzez bank swoim klientom w celu obsługi płatności i dostępu do posiadanych przez klienta – lub nie – finansów.
Karty płatnicze możemy podzielić na karty debetowe i karty kredytowe. Karty debetowe wydawane są bezpośrednio do rachunku posiadanego przez klienta. Rachunek ten jest obciążany w momemcie dokonania przez klienta tranzakcji.
Karta kredytowa to karta dzięki której konsument uzyskuje sposobność zaciągnięcia kredytu w momencie dokonywania tranzakcji.

Napisane przez: kdorota

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.