Drzewa ozdobne

Jestem rzeczywistym pasjonatem drzew i krzewów ozdobnych. Kolekcję mam w swoim ogrodzie, jak również szukam ich w ogrodach kolegów z działki i na wycieczkach. Poszczycę się wszystkim, co ostatnimi czasy posadziłem.

Sosna wejmutka to bardzo ładne drzewo o długich igłach i regularnym pokroju. Perfekcyjnie prezentuje się jako starsze drzewko na widocznym stanowisku.

Świerk srebrzysty Hoopsi to piękna choinka o intensywnie niebieskim wybarwieniu. Będzie ideałem do ustrojenia na  wigilijny stół.

Thuja occidentalis Smaragd to dobra roślina na żywopłoty i szpalery. Jest powszechnie znana, niemniej jednak za to całkowicie sprawdzona co do niskich wymagań co do żyzności i odporności na mróz.

Jałowiec płożący Golden Carpet zastosowałem jako zamiennik trawnika. Posadziłem go raczej gęsto bo 3 na metr kwadratowy i po ok. 3 latach utworzył mi sie zwarty “trawnik z jałowca”. Jest to wspaniała roślina do tego przeznaczenia bo dorasta tylko do ok. dziesięciu wysokości.

Jestem także dumny z piennych form kosodrzewiny Winter Gold, za które zapłaciłem niemałą kwotę w centrum ogrodniczym.

Ponadto posadziłem rododendrony pamiętając z całą pewnością o tym, że wymagają niskiego wskaźnika ph w glebie.

Znalazłem również na jednej szkółce ciekawą hortensję, niemniej jednak nie pamiętam jej nazwy odmiany, a barwnej etykiety niestety nie zawierała. Kwitnie jednak wspaniale.

Ciągle szukam ciekawych gatunków do ogrodu. Szukam ich w sklepach ogrodniczych, na szkółkach, internetowych sklepach ogrodniczych z roślinami i w pewnych sytuacjach sam je rozmnażam.

Napisane przez: junistrax

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.