Dobre i darmowe pliki

Programy spełniają bardzo ważną rolę podczas korzystania z komputera. To one go “ożywiają”, bez nich komputer to tylko blaszane pudło zawierające sporo elementów elektronicznych. Dobre oprogramowanie to prawdziwy skarb. Z myślą o wszystkich użytkownikach komputerów – tych nowych, jak i tych z mniejszym lub większym doświadczeniem, przygotowałem listę używanych przeze mnie dobrych i darmowych programów. Zobacz koniecznie pobierz pliki Przeglądarka internetowa – Mozilla Firefox Klient poczty – Mozilla Thunderbird Pakiet biurowy – OpenOffice Odtwarzacz muzyki – foobar2000 Odtwarzacz filmów – ALLPlayer Program do grafiki rastrowej – GIMP Program do grafiki wektorowej - Inkscape Przeglądarka grafiki - IrfanView Archiwizer – 7-zip Darmowy program antywirusowy – AVG Free Antivirus. Czy do pracy biurowej konieczny jest pakiet Office i cała masa innych programów? Okazuje się, że niekoniecznie. W sieci pełno jest darmowych rozwiązań. Czasami nie trzeba nawet nic instalować, a do pracy wystarczy jedynie przeglądarka internetowa i połączenie z internetem.

Dla większości osób najważniejszym programem biurowym pozostaje edytor tekstu. Drugi w kolejności jest arkusz kalkulacyjny. Inni z kolei nie wyobrażają sobie pracy bez narzędzia do tworzenia prezentacji multimedialnych.

Okazuje się, że większość, jeżeli nie wszystkie narzędzia z tej listy, doczekały się swoich darmowych odpowiedników. Bywa, że są to programy tworzone na zasadach wolnego oprogramowania przez informatyków z całego świata. Inne są od lat rozwijane przez duże firmy komputerowe, takie jak Google czy Sun.

 

Napisane przez: pawel71

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.